БК “Шумен” спечели турнира в памет на Костадин Димитров

Сподели с приятели!

Баскетболен клуб “Шумен” спечели първо място на международения турнир за юноши в памет на легендарния шуменски баскетболен треньор и деятел – Костадин Димитров. В него участие взеха отбори от Молдова, Сърбия и България. Шумен представи и мъжкия си отбор за сезон 2018/19 . Отборът е почти изцяло съставен от млади момчета – юноши на клуба, като средната възраст е под 20г.
В мача за третото място софийският „БУБА баскет“ спечели с 91:39 срещу отбора на Молдова. В оспорван мач, „Шумен“ победи „Актавис“ Сърбия със 78:71.
Днес от 10 часа на терена излязоха  “Адмиралс” и “БУБА Баскет”, а от 12.00 часа се игра финалът между Актавис Академи Лесковац и БК “Шумен”.
Баскетболистите бяха наградени с грамоти, купи и медали от съпругата на Костадин Димитров Мария Димитрова и кмета на Шумен Любомир Христов.